^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1

we Włodawie

ul. Słowackiego 16
22-200 Włodawa

Tel. 82 572-24-59

E-mail: przedszkole1@o2.pl

Lokalizacja

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia 2018/2019

Dzień Dziecka
 
Najpiękniejsze kukiełki

 W piątek 29 marca w  naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego „Kukiełka mojej ulubionej postaci bajkowej”, który był podsumowaniem „Tygodnia teatru”. W konkursie wzięło udział 49 rodzin  z naszego przedszkola. Wachlarz postaci bajkowych był różnorodny - od tradycyjnych po współczesne. Wybór najlepszych okazał się bardzo  trudny, ponieważ wszystkie kukiełki są piękne.  Najatrakcyjniejszą okazał się Pinokio wykonany przez Hanię T. z rodzicami, który zajął I miejsce, II miejsce ex aequo Kot w butach wykonany przez Filipa A. i mamę oraz Gajowy wykonany przez Borysa B. i rodziców; III   miejsce – Koziołek Matołek wykonany przez Szymona C. i mamę , miejsce IV ex aequo  Roszpunka wykonana przez Alicję J. i mamę , Pszczółka Maja wykonana przez Kaję S. i mamę oraz Czerwony Kapturekwykonany przez Lenę N. i ciocię . Miejsce V  - Minionek wykonany przez Karolinę S. i mamę.

 Każdy uczestnik otrzymał z rąk pani dyrektor  dyplom i nagrodę oraz wielkie brawa od publiczności. Piękne  kukiełki  tworzą  dziś oryginalny wystrój holu naszego przedszkola.

Jednak najważniejszym celem konkursu było wspólne spędzenie czasu rodziców z dzieckiem.  Dziś wiemy, że  był to radosny, aktywny czas  bycia razem .  
Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie  i udział w konkursie.Pozostałe zdjęcia
                                                                                           Koordynator konkursu i wystawy –Dorota Torbicz

Konkurs "Najpiękniejsze kukiełki" 

 Poznajemy zawody – leśnik

W piątek 18 stycznia w naszym przedszkolu Komendant  Posterunku Straży Leśnej  Nadleśnictwa Włodawa  pan Włodzimierz Czeżyk poprowadził zajęcia edukacyjne  na temat
„Kto pomaga zwierzętom w lesie?”, których celem było przybliżenie pracy leśnika oraz wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt leśnych.
Pan Włodzimierz przyniósł ze sobą tablice demonstracyjne, poroża jeleni i saren. Mieliśmy tez pokazy dźwiękowe, m.in. nawoływania  kaczek czy  głos dzięcioła zielonego.  Z ogromną pasją opowiadał o zwyczajach zwierząt żyjących w naszych lasach i sposobach ich dokarmiania. Na zakończenie każde  dziecko otrzymało pamiątkowy folder.  
Były to bardzo ciekawe zajęcia.        
          Kto wie, może w jakimś malcu rozbudziły marzenie bycia leśnikiem?
Zerknijcie na pozostałe zdjęcia - Spotkanie z leśnikiem

 

Góra Grosza
Jeden grosz to niewiele, ale cała góra to już coś. Wiemy,że trzeba 
pomagać innym, dlatego zbieramy złote monety.
 
 
Ubieranie choinek na deptaku -14 XII
 
Książkowe Mikołajki  
 
Już tradycyjnie 6 XII odbyło się "Mikołajkowe czytanie" w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W oczekiwaniu na niezwykłego Gościa dzieci wysłuchały opowiadania „Laura i święty Mikołaj” z książki „Opowieści świętego Mikołaja” . Było to aktywne słuchanie, ponieważ dzieci dopowiadały słowa i gesty, odpowiadały na pytania. Bajka bardzo podobała się dzieciom, ale… Mikołaja wciąż nie było. Dzieci przywoływały go piosenkami i okrzykami… aż zauważyły go schodzącego po schodach. Radość była ogromna! Św. Mikołaj został powitany wierszem, a z racji swoich imienin również serdecznym „Sto lat!” i rakietą oklasków. Dzieci poprosiły Mikołaja, żeby odwiedził ich sale. Tak też się stało. Mikołaj do każdej grupy udał się z wielkim worem prezentów dla każdego dziecka i dla grupy. Po krótkim spotkaniu i rozmowie zaczęło się ekscytujące rozpakowywanie prezentów i zabawa nowymi zabawkami. Dziękujemy Mikołaju za twoją hojność i  zapraszamy za rok!
 
 
 
Niepodległa od 100 lat!
Stulecie Niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 1 było obchodzone bardzo uroczyście. W każdej sali dzieci z nauczycielkami przygotowały okolicznościowe kąciki i dekoracje. 
W piątek 9 listopada wszystkie  przedszkolaki  ubrane w galowe stroje i kotyliony zebrały się na uroczystej akademii   „Niepodległa od 100 lat!”. Część  artystyczną przygotowały 6-latki, a złożyły się na nią wiersze, pieśni patriotyczne i  układy taneczne – „Zabory” i „Niepodległa”.  
Było pięknie,  ciekawie, wzruszająco, a na koniec  radośnie.  
Kolejnym punktem świętowania było posadzenie Dębu Niepodległości. Delegacja dzieci , czyli 5-6-latki, z dużą flagą i śpiewem piosenki „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” udała się na plac zabaw, gdzie pani dyrektor Jolanta  Darnia uroczyście zasadziła dąb. 
O godz. 11:11, w łączności z wieloma placówkami oświatowymi w Ojczyźnie, odśpiewaliśmy  wszyscy 4 zwrotki hymnu Polski.  Było bardzo uroczyście i dostojnie.  To był piękny dzień w przedszkolu.
 
Dzień Edukacji Narodowej
 „Co mogę dać Pani z przedszkola,
gdy święto ma swoje jesienią.
Gdy puste już łąki i pola.
Co może dać mały przedszkolak? (…)”

A może?... Może ten uśmiech, ten taniec, piosenka, teatrzyk? Tak! To są najlepsze życzenia  przekazane przez  dzieci. Grupa I zaśpiewała piosenkę o krasnoludkach. Grupa II wystąpiła w uroczej jesiennej piosence, grupa III wyśpiewała  o tym, że najlepiej jest w przedszkolu ,a grupa IV przypomniała o dobrym wychowaniu. Najstarsza zaś grupa zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Dom pod grzybem”.  Na koniec dzieci skandowały : „ Wiwat kochane przedszkole! Wiwat drogie nauczycielki!” I wręczyły wszystkim własnoręcznie zrobione upominki - słoneczniki.

Zaproszonym gościom, a było ich nie mało, bardzo się podobało, dlatego też wszystkie dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami.

        Wśród zaproszonych gości był  Burmistrz Włodawy- pan Wiesław Muszyński i Kierownik ds. oświaty, kultury                   i promocji miasta – pani Agata Zakrzewska oraz liczne  grono  emerytowanych pracowników przedszkola.                   Pani Dyrektor Jolanta Darnia i Pan  Burmistrz złożyli wszystkim serdeczne życzenia oraz wręczyli okolicznościowe nagrody.

 
 
 
 
Urodziny książkowego misia

W piątek 12 października po raz kolejny ,w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, odbyły się  „Urodziny książkowego misia” .  W tym roku świętował mało już znany Miś Colargol.  Dzieci obejrzały bajkę o przygodach misia na Biegunie Północnym, a potem pomagały mu przygotować przyjęcie urodzinowe. Nakrywały stół obrusem, ustawiały dekoracje i naczynia, ćwiczyły liczenie, rozwijały poczucie estetyki. Nie obyło się bez konkursów. W jednym z nich trzeba było szybko ubrać misia w koszulkę lub spodenki. Goście – dzieci złożyły życzenia Colargolowi  i wręczyły mu własnoręcznie wykonane prezenty. Oczywiście były tez tańce i …pyszny tort a na koniec pamiątkowe zdjęcie z misiem.

 

Zdjęcia -  Przyjęcie u misia.

 

W dniu 20 września obchodziliśmy ,,Dzień przedszkolaka'' 
Przedszkolny hol zamienił się w bezkresny ocean. Głośnym okrzykiem „Ahoj Piraci” pięć grup Pirackich rozpoczęło niesamowite przygody. Po kilku zabawach wszyscy opuścili przedszkole i udali się na plac, by tam rozegrać wielką bitwę morską. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki o tematyce morskiej .To był wspaniały dzień pełen morskich atrakcji. 

Dzień Przedszkolaka

Copyright © 2013. Przedszkole Miejskie Nr 1 we Włodawie Rights Reserved.