^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1

we Włodawie

ul. Słowackiego 16
22-200 Włodawa

Tel. 82 572-24-59

E-mail: przedszkole1@o2.pl

Lokalizacja

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia 2017/2018

"Dzień sportu"

W czwartek 12 czerwca w Przedszkolu Miejskim  nr 1 odbył się Dzień sportowy. Mimo padającego deszczu pogoda nie popsuła sportowcom planów! Dzieci brały udział we wspólnej tanecznej rozgrzewce, a potem miały szansę wykazać się zwinnością i sprawnością fizyczną ćwicząc metodą stacyjkową w salach przedszkolnych. Ćwiczyły równowagę, zwinność i skoczność, przejście w tunelu, a przede wszystkim współpracę w zespole. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa. Spotkanie zakończyliśmy wspólną relaksacją. W zdrowym ciele zdrowy duch!

zdjęcia

„Bajkowy dzień” 

W drugim tygodniu dyżuru (10.07) dzieci przebrały się za postaci z krainy fantazji. W bajkowej scenerii obejrzały „Jasia i Małgosię” z morałem, że nie wolno przesadzać ze słodyczami. W rytmie piosenek z bajkowych hitów „Kraina Lodu” i „Minionki” radośnie bawiły się w przedszkolu. Kolejną atrakcją tego dnia było puszczanie bajek. Było głośno i radośnie.

zdjęcia

"Dzień Piracki"  

W czwartek 5 lipca wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na fantastyczną piracką przygodę. Po śniadaniu cztery pirackie załogi (czerwona, zielona, żółta i niebieska) zebrały się na holu przedszkola, które zamieniło się w bezkresny ocean. Kapitan i Bosman powitali wszystkie grupy okrzykiem "Ahoj Piraci" i rozpoczęły się niesamowite przygody. Po kilku zabawach wszyscy opuścili przedszkole i udali się na plac, by tam rozegrać wielka bitwę morską. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki o tematyce morskiej. To był wspaniały dzień pełen morskich atrakcji. Z pirackim pozdrowieniem AHOJ!!! 

Dzień kota

Biesiada Ludowa

Biesiada Ludowa " w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie

W środę 20 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Dzieci miały możliwość zaprezentowania pieśni i tańców ludowych, które poznały. Rodzice z nutką nostalgii oklaskiwali swoje pociechy. Kolejny etap uroczystości był dużym zaskoczeniem dla rodziców. Wraz z zaproszonym zespołem "Orchowianki" każda grupa zaśpiewała piosenkę ludową. Tradycją najkrótszej nocy w roku jest wicie wianków. Nie zabrakło tego w naszym przedszkolu. Najpiękniejsze wianki wrzuciliśmy do basenu na placu przedszkolnym. Na zakończenie rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Był bigos, swojski smalec ze skwarkami, czosnkowe masło oraz herbata. Dziękujemy za kolejny udany rok i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia biesiada

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Czytanie  łączy

 

          W dniach od  4 do 8 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 1 odbywały się spotkania literackie w ramach XVII  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytanie Dzieciom.                   W tym roku pod hasłem Czytanie łączy.  Czytelniczą przygodę rozpoczęliśmy inscenizacją „Rzepki” w wykonaniu pracowników naszego przedszkola. Ze zdziwieniem i radością rozpoznawaliśmy swoje nauczycielki. We  wtorek ( w dzień XVII Olimpiady Przedszkolaków) słuchaliśmy książki „Gdzie jest Nemo?” czytanej przez sportowca  z Sekcji Zapaśniczej MLUKS Zapasy Włodawa, a potem oglądaliśmy jego medale.  W środowy poranek zawitał do nas  Podróżnik Bodzio i pani Dyrektor Muzeum Zespół Synagogalny we Włodawie. Mistrzowsko zinterpretowana „Lokomotywa” bardzo rozbawiła dzieci i Podróżnik zmuszony był jeszcze coś doczytać …więc słuchaliśmy książki „Król Lew”. Czwartkowe czytanie poprowadził Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie i zarazem tatuś jednej z naszych wychowanek. Słuchaliśmy zabawnych opowiadań – „Felek bąbelek” i „Wielki Doktor Fik” z książki „Mamo, poczytaj mi bajkę”  Pan Dyrektor przygotował nam również zagadki muzyczne grane na pianinie. Rozpoznawaliśmy znane piosenki i niektóre wspólnie śpiewaliśmy. Na ostatnie spotkanie z literaturą dziecięcą zaprosiliśmy nasze kochane babcie, które jak czarodziejki zasiadły na pięciu pięknie udekorowanych krzesłach i przeczytały nam wesołe wiersze Juliana Tuwima.

           Kolejny Tydzień Czytania już za nami. Potwierdzamy - Czytanie łączy . Nas łączyło wiele – radość, przyjaźń, więzy rodzinne, no i oczywiście… Julian Tuwim.   /Koordynator  akcji – Dorota Torbicz/

galeria

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Kocham cię Polsko"

Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Miejskie nr 2. Z naszego przedszkola wzięło udział 4 dzieci: z oddziałów I, II, III, IV. Po pięknych recytacjach dzieci zajęły czołowe miejsca.

konkurs

VIII Przedszkolny Rajd Rowerowy

22 maja 2018 r. odbył się VIII Przedszkolny Rajd Rowerowy. Trasa prowadziła z Włodawy ścieżką rowerową do Schroniska Młodzieżowego "Krokodyl" w Okunince.

Celem rajdu było aktywne spędzenie wolnego czasu i integracja rodziców. Atrakcją było ognisko i dmuchane zjeżdżalnie.

Zdjęcia rajd

 

DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 1 WE WŁODAWIE.

We wtorek 08 maja 2018 r. mieliśmy niezwykłych gości: przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, jak również zaprezentowali m.in. ubrania specjalistyczne i sprzęt strażacki. Dzieci uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie zadawały pytania, z wielką radością przymierzały hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Wielką frajdę sprawiło przedszkolakom to, że mogły na placu przedszkolnym obejrzeć wóz strażacki i pokaz lania wody. Na koniec odbyły się podziękowania i pamiątkowe zdjęcia z gośćmi. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektóre z nich pójdą w ślady naszych gości i zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.
Uroczystość przygotowała pani Halina Olszewska

 

zdjęcia strażak

Współpraca z Młodzieżowym Domem Kultury.

26.04.2018 dzieci uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowały przedszkolakom tańce ludowe. 

prezentacje MDK

VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCA

25.04.2018 w sali Włodawskiego Kina włodawskie przedszkolakimiały swoje święto tańca. W tym roku 10 grup zaprezentowało się w tańcu ludowym. Wszyscy zasłużyli na statuetki, breloczki i słodkie niespodzianki.

zdjęcia przegląd

Dzień Ziemi

20 kwietnia 2018 r. Grupa III wystawiła dzieciom z przedszkola przedstawienie "Zielony Kapturek", wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przygodę Wiewióra i Wilka, którzy zachorowali ponieważ zanieczyszczali środowisko. Pomogli im Ekodziadek, Ekobabcia, Zielony Kapturek oraz zwierzęta zamieszkujące las. Aktorzy dostali duże brawa. Dzieci z innych oddziałów śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na koniec przeszliśmy ulicami miasta prezentując hasła ekologiczne.

zdjęcia

Więcej zdjęć

Dzień Marchewki 

Nasze przedszkole  przystąpiło do ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele natury". Jedną z zabaw jaka miała miejsce w naszej placówce to był "Dzień Marchewki" -  miała na celu promowanie zdrowej żywności i uświadomienie dzieciom konieczności spożywania warzyw.

 

Witając wiosnę,

21 marca zorganizowaliśmy w Przedszkolu Miejskim nr.1 we Włodawie „Zielony Dzień”. Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, aby wspólnie powitać Panią Wiosnę, jakież było ich zdumienie i radość, gdy na powitaniu pojawiły się Żaba i Bocian. którzy godnie reprezentowały Panią Wiosnę, która nie dojechała z powodu śnieżnych zasp, ale przysłała dzieciom prezenty. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i bawiły się przy muzyce. Oczywiście była Marzanna-symbol zimy a Gaik -maik zaś, zwiastował pojawienie się wiosny. Chociaż za oknem leży śnieg ,to panująca atmosfera podczas powitania wiosny bardzo Nas rozgrzała. Uroczystość przygotowały: Panie - Agnieszka Matczuk, Halina Olszewska

zdjęcia

Przegląd Piosenki Ludowej  w wykonaniu przedszkolaków

08.03.2018r w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie odbył się Przegląd Piosenki Ludowej. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych jako soliści oraz w zespołach. Usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu : Aleksandry Litaszewskiej, Aleksandry Januszko, Julii Śliwczyńskiej, Dagmary Dejneki, Julii Wajdy, Doroty Kozyk, Julii Drzewiczuk , Agaty Bajuk, oraz wykonaniu zespołów : Stokrotki, Nutki, Fasolki,  Wesołe Smerfy, Kosmici i  Wesoły Kwartet. Całość zorganizowania była w celu promowania wśród dzieci tradycji ludowych naszego kraju.

zdjęcia

WESOŁE   FERIE 
Czerwone miasto 
Żółty świat
Malujemy muzykę 
Bajka "Czerwony Kapturek" w naszym wydaniu 
Zabawy na śniegu

Kolejne spotkanie z muzykami

   Już po raz drugi w naszym Przedszkolu zagościli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Muzycznej.  Tym razem przedszkolaki poznały wygląd i  budowę   pianina i skrzypiec. Wysłuchały też mini koncertu na tych instrumentach w wykonaniu absolwentów przedszkola. Kontakt z taką muzyką  dostarcza dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych.

 

szkoła muzyczna

 
09.01.2018r w naszym przedszkolu odbył się Wielki Bal Karnawałowy.
Dzieci poprzebierane za bajkowe postacie miały możliwość udziału w zabawie tanecznej przy
muzyce na żywo. Dzieci podczas balu uczestniczyły w sesji zdjęciowej podczas,
której miały szczególną możliwość zaprezentowania  uroczych strojów.
Największą atrakcją okazała się wizyta Św. Mikołaja. Przyniesione przez niego prezenty
wprowadziły dzieci w jeszcze większą radość.
 
Fotki z balu - Karnawał 2018
 
 
Przedszkolaki wzięły udział w konkursie na najładniejszą choinkę organizowanym przez burmistrza miasta Włodawy. Dzieci z  przedszkola wykonywały ozdoby choinkowe, które zostały zawieszone na choinkę przez najstarszą grupę przedszkolaków. Gratulujemy nagrody kochane dzieci. 
05.12.2017r  dzieci z dwóch najstarszych grup uczestniczyły w zabawach w MOSiR we Włodawie. Atrakcją kąpieli wodnej był Mikołaj, który też nie stronił od wody. 
 
Dzieci z oddziału IV i V brały udział w ogólnopolskim konkursie :a to Polska własnie". Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i ładnie wykonane .  Prace dwóch osób dostały wyróznione w tym konkursie -  Klaudia Franczak z oddziału V i Dorota Kozyk z oddziału IV. Gratulujemy! 
Zabawy prezentami od św. Mikołaja
 
Już tradycyjnie 6 XII w naszym przedszkolu odbyło się Mikołajkowe czytanie w ramach
ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. 
 
A tak  przywitaliśmy Mikołaja -Powitanie Mikołaja
 

W oczekiwaniu na niezwykłego Gościa dzieci wysłuchały opowiadania „Moja pierwsza książka na święta – Mikołaj”.  Było to aktywne słuchanie, ponieważ dzieci dopowiadały słowa i gesty, odpowiadały na pytania. Bajka bardzo podobała się dzieciom, ale…Mikołaja wciąż nie było. Dzieci przywoływały go piosenkami, tańcami, aż wreszcie postanowiły poszukać go w swoich salach. A tymczasem…Św. Mikołaj rozsiadł się wygodnie w fotelu przy kominku. Radosny dzwonek przywołał wszystkie dzieci na hol. Radość była ogromna! Św. Mikołaj został powitany wierszem i rakietą oklasków. Po czym zaprosił dzieci do tańca i obdarował  wszystkie grupy prezentami.  W salach odbyło się ekscytujące rozpakowywanie prezentów i zabawa nowymi zabawkami. Dziękujemy Mikołaju, zapraszamy a rok!

Koordynator imprezy - Dorota Torbicz

 

14 listopada w naszym przedszkolu gościli  uczniowie i  nauczyciele ze Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie wraz z panem dyrektorem Pawłem Łobaczem.

Dzieci oglądały i słuchały z ogromnym zachwytem utworów wykonywanych przez  gości zaprezentowanych na instrumentach takich jak ksylofon, saksofon, werbel. Przedszkolaki poznały też wiele ciekawostek na temat tych instrumentów. Kolejne spotkanie już w styczniu.

Zdjęcia

 

W Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie sześciolatki przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość miała ma celu przybliżenie najważniejszych faktów historycznych dotyczących odzyskania niepodległości Polski. Występ koordynowały nauczycielki : pani Agnieszka Matczuk i Iwona Danielczuk.
"Masza i Niedźwiedź" czyli Urodziny książkowego misia  w ramach akcji
Cała Polska Czyta Dzieciom.
 
W tym roku po raz trzeci świętowaliśmy urodziny książkowego misia. Był już Uszatek, Puchatek
a teraz przyjaciel Maszy.
Czas nam tak szybko upłynął na wspólnych zabawach, tańcach, konkursach, słuchaniu opowieści o przygodach Maszy i Niedźwiedzia.
Największą atrakcją okazał się taniec "Kalinka", który na życzenie dzieci powtarzaliśmy aż trzy razy. 
Dziękujemy Zastępcy Dyrektora ds. Merytorycznych MBP Włodawa pani Małgosi Zińczuk  za przeczytanie nam przygód tegorocznego Jubilata  i jego niesfornej przyjaciółki.
              Opracowanie i prowadzenie uroczystości - Dorota Torbicz.

 

Fotki w linkuMasza i Niedźwiedź

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki  dla pracowników i zaproszonych gości zatańczyły „Lasowiaczka”.

Zdjęcia

Wycieczka do Młodzieżowego Domu Kultury

W tym roku rozwijamy dyspozycje muzyczne dzieci poprzez spotkania w MDK.

12 października były grupy III i V.

Pozostałe zdjęcia w linku mdk

Festiwal Trzech Kultur

Dzień Przedszkolaka w indiańskiej wiosce  … 

W środę 20 września obchodziliśmy  już kolejny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W tym toku był on dla nas szczególnie radosny i ...egzotyczny. Wszystkie grupy spotkały się w indiańskiej wiosce, gdzie wodzem był Stepowy Kwiatek. Każde dziecko również otrzymało indiańskie  imię. I tak wśród dziewczynek były- Tańcząca Chmurka ,Szemrzący Strumyk ,Poranna Rosa czy Świecące Oczy, a wśród chłopców - Dziki Mustang, Silne Ramię, Nocny Orzeł ,Czarna Stopa czy Szybka Strzała.

Każda grupa wybrała sobie nazwę szczepu, po czym przystąpiła do zadań specjalnych. Aby otrzymać pióro należało pokonać tor z przeszkodami, przekazać w ciszy „czarę życia” (wodę), odtańczyć taniec indiański, tropić po śladach , przejść „górską przełęczą”( po ławeczce) , wykazać się odwagą mijając groźnego (lecz śpiącego węża)  i „zaklinać deszcz” . Na szczęście  Indianom udało się wywołać tylko „suchy deszcz” z niebieskiego konfetti.

Pozostałe zdjęcia  - Dzień Przedszkolaka

 

Ogólnopolska Akcja ,,Sprzątania Świata'' w Przedszkolu Miejskim Nr 1 we Włodawie
Dnia 15.09.2017r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr.1 we Włodawie, jak co roku, wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji ,,Sprzątanie Świata''.
Akcja rozpoczęła się wygłoszeniem krótkiej prelekcji przez przedstawiciela Międzygminnego Zakładu Celowego z siedzibą we Włodawie panią Monikę Zarczuk , na temat -,,Nie ma śmieci - są surowce''. Następnie dzieci z chęcią i radością, w rękawiczkach z workami w rękach ochoczo sprzątały plac zabaw, okolicę przedszkola oraz park miejski. Pracowały dzielnie dzieci z oddziałów II, III, IV i V. Dziękujemy za zaangażowanie.

Fotki w linku - Sprzątamy świat :)

 

Pierwsze spotkanie w przedszkolu

W poniedziałek odwiedzili przedszkole policjanci. Mówili o bezpieczeństwie podczas drogi do przedszkola. Dziękujemy za cenne rady, będziemy pamiętać o zasadach przechodzenia przez ulicę. szkoda, że padał deszcz i nie mogliśmy utrwalić ich na drodze.

Artykuł można znaleźć tutaj: poczatek-roku-za-nami-czas-wyruszyc-w-bezpieczna-droge-do-szkoly/

Nauczycielki zostały zapoznane z Krajową mapą zagrożeń bezpieczeństwa. Zachęcamy rodziców do zapoznania się. Adres strony: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Copyright © 2013. Przedszkole Miejskie Nr 1 we Włodawie Rights Reserved.