^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1

we Włodawie

ul. Słowackiego 16
22-200 Włodawa

Tel. 82 572-24-59

E-mail: przedszkole1@o2.pl

Lokalizacja

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Oddział IV 17/18

"Pożegnania nadszedł czas" w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.
27 czerwca dzieci z oddziału IV przygotowały uroczystość pożegnalną z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni: wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków, Pani Dyrektor oraz pracownicy przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od podniosłego poloneza. Potem była część artystyczna, program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Dzieci pożegnały się z przedszkolem a ich pożegnali młodsi koledzy i koleżanki życząc im sukcesów w szkole. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Tato jednego ze starszaków w imieniu wszystkich rodziców złożył podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE! -Panie Halina Olszewska ,Justyna Żmuda.

19 czerwca dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę szlakiem włodawskich świątyń.  Odwiedziły kościół pw. św. Ludwika, cerkiew oraz synagogę. Niestety cerkiew i synagoga są obecnie remontowane, więc nie można było wejść do środka, lecz przedszkolaki mimo to miały okazję dowiedzieć się co nieco o wielokulturowości Włodawy oraz poznać różnice między obejrzanymi świątyniami. 

30 maja 2018 przedszkolaki z grupy IV świętowały Dzień Rodziny i 4 Urodziny Grupy. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne, na  na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne, własnoręcznie przygotowane drzewka szczęścia i zaprosiły na słodką niespodziankę, którą przygotowały poprzedniego dnia ze swoją panią – własnoręcznie zrobiony tort! Kilka kolejnych godzin przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami spędziły biesiadując przy ognisku, jeżdżąc na kucykach i bawiąc się. Atmosfera tego święta była niezwykła – radosna i rodzinna. Wszyscy miło wspominamy ten dzień.

zdjęcia

XVII Olimpiada Przedszkolaków. 

zdjęcia

Nasze sukcesy! 

 

We wtorek 15 maja odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną. Oglądaliśmy różne rodzaje książek, słuchaliśmy ciekawych opowieści. Dzieci mogły również zagrać na kibordzie.  

biblioteka

 

W poniedziałek 14.05.2018 wybraliśmy się na wycieczkę do księgarni. 

Pokazy strażackie

Zdjęcia strażak

,,Przegląd Piosenki Ludowej''-było cudowniesmile 

zdjęcia

W dniu 06.03.2018 dzieci z oddziału IV odwiedziły Szkołę podstawową nr 3 we Włodawie.

Miały możliwość uczestniczenia w lekcji szkolnej.

Piątkowe (23.02.18 r.) popołudnie w Oddziale IV dla Dzieci było barwne i radosne. Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę. Oglądaliśmy wystawę ,,Zakochane koty'' i każdy mógł zrobić własnego kota. Prawdziwy kot znalazł sobie wygodne miejsce do obserwacji na głowach swoich właścicieli. Bardzo dziękujemy pani Joannie Orzeszko . 

biblioteka

Zimowe zabawy

W dniu 13.02.2018 dzieci z oddziału IV, wybrały się na przedszkolną górkę. Zabawa była cudowna .

zdjęcia

22 stycznia 2018 r. grupa IV zaprezentowała montaż słowno muzyczny przed najwspanialszą widownią - babciami i dziadkami. Mali artyści wykazali się licznymi umiejętnościami, takimi jak  śpiew i recytacja z wykorzystaniem mikrofonu, ale przede wszystkim pokazali, że scena to ich żywioł, a trema jest im zupełnie obca. Serdecznie gratulujemy  wszystkim superbabciom i superdziadkom cudownych wnuków oraz życzmy wielu lat w zdrowiu i szczęściu!

Fotki -Babcia i Dziadziuś

 

W dnia 19.12.2017 w oddziale IV odbyło się spotkanie świąteczne. Zaprezentowano przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło wszystkich w cudowny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wcieliły się w role Maryi i św. Józefa, aniołków, gwiazdeczek, pastuszków, królów a także innych osób. W inscenizacji nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek. Na zakończenie dzieci złożyły swoim rodzicom świąteczne życzenia, prezenty i zaprosiły na wspólny poczęstunek przy świątecznie udekorowanym stole. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu naszej uroczystości. Pozostaną nam one na długo w pamięci. 

 

Zima to trudny okres dla ptaków, więc staramy się im pomóc. 15 grudnia poszerzaliśmy wiadomości nt konieczności i sposobów pomocy zwierzętom zimą. Nasze działania nie pozostały teoretyczne, ponieważ przygotowaliśmy "ptasią stołówkę" : powiesiliśmy słoinkę i piękny karmnik przed przedszkolem, który został po brzegi wypełniony ziarnami zbóż. Teraz ptakom zima niestraszna!

Zdjęcia grudzień

13 grudnia dzieci z grupy IV miały okazję bliżej przyjrzeć się życiu pszczół. Poznały zawód i akcesoria pszczelarza, przymierzyły strój pszczelarski i spróbowały pysznego miodu. Na koniec stwierdziły, że pszczoły są niezastąpione w ekosystemie.

Mikołajki w grupie IV

Dzieci z grupy IV wiedzą jak zdrowo się odżywiać. Wspólnie z paniami przygotowywały pyszny koktajl warzywno - owocowy.

W dniu 07.12.2017r ,dzieci z oddziału IV odwiedziły Pocztę Polską we Włodawie. 
Zwiedziły urząd poczty i miały możliwość zobaczenia co robi listonosz przed wyjściem w teren.

Bardzo dziękujemy Pani Naczelnik Poczty za bardzo miłe przyjęcie nas i oprowadzenie.

zdjęcia w linku - Wycieczka na pocztę.

 

Dzieci z oddziału IV już wiedzą jak należy się zdrowo odżywiać.

W dniu 05.12.2017 dzieci z oddziału IV gościły na basenie. Czekał na dzieci oczywiście gość specjalny - Św.Mikołaj.

Zabawa była cudowna, na koniec Św.Mikołaj wręczał słodkie upominki. 

17 listopada tematem zajęć w grupie IV było graffiti. Dzieci obejrzały zdjęcia najpiękniejszych murali w Polsce, spacerowały ulicami Włodawy w poszukiwaniu graffiti, a potem same stworzyły piękne malunki na płytach chodnikowych w parku. Radości było co nie miara!

Gratulacje dla młodych twórców!

zdjęcia w linkuNasze dzieła...

 

 

Fotki w linku - Segregowanie śmieci -warsztaty

 

Święto Niepodległości

25 października mieliśmy okazję uczestniczyć w  wernisażu wystawy "Ja też potrafię" w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie prezentowali swoje talenty: cygański taniec, muzyczne interpretacje znanych przebojów oraz spektakl "Czerwony Kapturek". Przedszkolaki były zachwycone. Na pewno nie raz jeszcze skorzystamy z zaproszenia pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zdjęcia

23 października dzieci z grupy IV przygotowywały przepyszny koktajl warzywno - owocowy.

fotki

Urodziny Maszy i Niedźwiedzia

Pozostałe zdjęcia

Warsztaty w MDK 19.10

Pozostałe zdjęcia mdk zdjęcia

Wycieczka do Hołowna 18.10. 2017

Pozostałe zdjęcia w linku Hołowno

W dniu 26.09.2017r dzieci z oddziału IV przygotowały pyszną sałatkę jarzynową.

Festiwal Trzech Kultur

Copyright © 2013. Przedszkole Miejskie Nr 1 we Włodawie Rights Reserved.