^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1

we Włodawie

ul. Słowackiego 16
22-200 Włodawa

Tel. 82 572-24-59

E-mail: przedszkole1@o2.pl

Lokalizacja

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia 2016/2017

Wakacje, wakacje....

II bajkowy tydzień wakacji już za nami...

Czwartek -fotki w linku -Kubuś Puchatek

Środa -fotki w linku-Smerfna zabawa :)

Wtorek - zdjęcia w linku-Dzień balowy

Poniedziałek-fotki w linku-Dzień Kota

 

I tydzień wakacyjny to czas podróży - Egipt, Afryka...oj działo się :)

Fotki w linkuAfryka.

 

Zdjęcia w linku - Morska wyprawa.

zdjęcia w linku-Wakacje w Egipcie.

Zdjęcia w linku - Wioska indiańska

 

 

 

Festyn Artystyczny 

W poniedziałkowe popołudnie plac Przedszkola Miejskiego nr 1 zamienił się w scenę plastyczną. Zebrani rodzice, rodzeństwo i okoliczni mieszkańcy mogli podziwiać popisy taneczne przedszkolaków. Po czym wszyscy , i dzieci i rodzice, zabrali się do pracy. Zadaniem Grupy I było wykonanie wycinanki na folii -  „Dno morskie”. Grupa II malowała obraz na płótnie -  „Wiosna”, a  trzecia  – tworzyła zamki z rurek po papierze toaletowym. Czwarta grupa projektowała domki z pudeł, a piąta rzeźbiła w mydle. „Wyczarowane” przez dzieci i rodziców prace stały się dodatkową dekoracją festynu.  Po radosnej twórczości plastycznej  nastąpił czas swobodnych zabaw rodziców i  dzieci w czasie , w którym  można było zjeść coś pysznego, napić się wody, obejrzeć galerię „Emocje dziecka w obiektywie” , ozdobić kolorowy balonik lub poczekać w kolejce na pomalowanie efektownych wzorów na twarzy lub ręce.

Gorące słońce, piękna muzyka i lekki powiew wiatru sprawił, że czas wspólnej zabawy dzieci i rodziców był pełen radości, odpoczynku i integracji z innymi uczestnikami imprezy.

Festyn Artystyczny był podsumowaniem rocznej pracy przedszkola nad wspomaganiem rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w różnorodnych sferach działalności, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych form plastycznych.

Koordynatorkami  imprezy były – pani  Dorota Torbicz, Iwona Danielczuk i  Agnieszka Matczuk.

Zdjęcia z festynu znajdziecie Państwo w linku -  FESTYN
 
 
 
 
Akcja - Harcerskie czytanie
Dziś  (22.06.2017) dziękowaliśmy harcerkom z 1 Włodawskiej Drużyny Harcerek "Czeremcha" im. Henryki Bartnickiej-Tajchert    za to, ze przez dwa miesiące czytały nam książki. Razem śpiewaliśmy i tańczyliśmy pląsy harcerskie. Było bardzo wesoło. pani Iwonka w imieniu nas wszystkich wręczyła harcerkom dyplom -podziękowanie, a potem uścisneliśmy harcerki z całej siły. 
I do zobaczenie po wakacjach!
 
 
 
Piknik czytelniczy  - "Czytanie na trawie"  - realizacja zadania w ramach akcji CPCD
22 czerwca na placu przed przedszkolem  p.Dorotka  zorganizowała nam piknik  czytelniczy  pod Tęczą.
Zabraliśmy ze sobą koce, ulubione książki, wodę do picia.
Pani Dorotka czytała nam wiersze Doroty Gellner i Juliana Tuwima . Niektóre, te bardziej nam znane wiersze, "czytaliśmy" razem, tzn. pani czytała początek , a my dopowiadaliśmy. Było wesoło!
 Za rok tez tak chcemy :)
Pozostałe zdjęcia w linku - Czytamy

 

„Plamy, plamki, plameczki” czyli Dzień plam w naszym przedszkolu

                                                            12 czerwca 2017                                                                  

Pani Plamka powitała wszystkie dzieci w swoim  kolorowym laboratorium i pokazała nam plamy  „złe”  i  „dobre”.  Wiemy, że należy unikać plam „złych”, a więc tych na ubraniu, serwetach, obrusach, złośliwych kleksów na pracach plastycznych innych dzieci. Teraz będziemy bardziej dbać o estetykę.

       Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się powstawaniu plam „dobrych” - kolorowych  odciskanych kawałkiem firanki, palcami, stawianych korkiem , gąbką, czy dmuchanych przez słomkę.

Pani Plamka zaprosiła nas do pracowni plastycznej „pod chmurką”. Tu już sami tworzyliśmy obrazy z kolorowych plam – obrazy radości i smutku.  To była naprawdę twórcza, radosna praca. Proszę tylko spojrzeć na zdjęcia ;)

Czytanie zbliża 

          W dniach od  5 do 9 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 1 odbywały się spotkania literackie w ramach XVI  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.  W tym roku pod hasłem Czytanie zbliża.

        Czytelniczą przygodę rozpoczął Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Włodawa pan Włodzimierz Czeżyk. Jak na leśnika przystało przeczytał nam piękna książkę o sarnach pt. Guzik. Pan leśnik przyniósł, oprócz książki, poroże sarny i jelenia. Mogliśmy też wysłuchać ryku jelenia wykonanego na specjalnej tubie.

         W wtorek słuchaliśmy książki Listonosz Pad  czytanej przez Naczelnika Urzędu Pocztowego we Włodawie panią Łucję Pamulską. Po wysłuchaniu opowiadania  i rozmowie z panią naczelnik na temat pracy poczty wszystkie dzieci zostały obdarowane cukierkami.

       W środowy poranek zawitał do nas  Komendant Straży Miejskiej we Włodawie pan Sławomir Borkowski. Przyniósł nam ulubione (w latach przedszkolnych) książki swojego syna. Wesołe Wiersze Jana Brzechwy oraz bajka Braciszek i siostrzyczka bardzo nam się podobały.

       Czwartkowe czytanie prowadził o. Bernard Wulczyński z Parafii św. Ludwika Ojców Paulinów we Włodawie.  Przeczytał nam swoją ulubioną, w latach dziecięcych, książkę  Jak Wojtek został strażakiem . Zapoznał nas z herbem zakonu paulinów, a nawiązując do wątku o strażackiej orkiestrze, o.Bernard zagrał nam na gitarze i nauczył dwóch piosenek. Było bardzo radośnie, a nawet tanecznie. Każdy dostał w prezencie folder kościoła św.Ludwika.

        Ostatni dzień Tygodnia Czytania przypadł strażakom. Pan Robert Barszczewski z Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej we Włodawie przeczytał nam dwie książki – Zuzia zgubiła się w sklepie oraz Straż pożarna. Po zakończonym czytaniu i pytaniach do gościa mogliśmy przymierzyć ubranie strażackie. Chętnych było dużo.

Kolejny Tydzień Czytania za nami. Był to radosny czas spotkań, zasłuchania w opowieści zamknięte pięknych książkach, rozmów, śpiewu. I potwierdzamy - Czytanie zbliża.

/Koordynator  akcji – Dorota Torbicz/ 

Zdjęcia w linku - Tydzień Czytania w Pm1

 

A tak świętowaliśmy Dzień Dziecka 

                                                 Fotki w linku - Jezioro Glinki                                                                        

W dniu 30.05.2017 nastąpiło otwarcie wystawy „Emocje dziecka w obiektywie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr1.

Temat w/w wystawy jest jednym z działań podsumowujących cały rok szkolny 2016/2017 pracy, ponieważ zadanie główne mijającego już roku szkolnego brzmiało „Nasze emocje i uczucia”.

Celem realizowanym podczas różnych zajęć i zabaw w bieżącym roku szkolnym , było wspomaganie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w różnorodnych sferach działalności, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych form plastycznych.

Dzieci rozmawiając o emocjach uczyły się budowania empatii, tolerancji szacunku do osób drugich. Przedszkolaki dowiedziały się jak można wyrażać przeżywane emocje , które trzeba pielęgnować ,a nad którymi panować.

Otwarcie wystawy uświetnił występ dzieci z oddziału IV , które zaśpiewały piosenkę "Gdy mi smutno"

 
Harcerki w przedszkolu 
 
VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Udział w VI Festiwalu Piosenki Przedszkolnym pod hasłem "Zdrowym być" II miejsce w kategorii soliści wyśpiewała nam Aleksandra Januszko.
W kategorii zespół II miejsce zdobyły dzieci z oddziału II
Super !!!
 
16 maja 2017r nasze dzieci uczestniczyły w VI Międzyprzedszkolnych Prezentacjach Recytatorskich.
Po wewnątrzprzedszkolnych eliminacjach do finału przeszły cztery osoby : z oddziału III - Kaja Sugier i Lena Radkiewicz;
z oddziału IV Paweł Wiaterowski i z oddziału V Kaja Borzęcka.
W kategorii - dzieci pięcioletnie :
I miejsce - Kaja Sugier
II miejsce - Paweł Wiatrowski
III miejsce - Lena Radkiewicz
W kategorii dzieci sześccioletnich I miejsce zajęła Kaja Borzęcka
 
 
9 maja odwiedził nas strażak-  Pan Waldek Makarewicz. Opowiedział nam,
co jest potrzebne strażakom do pracy, jak zachować się w razie pożaru i
wiele innych ciekawych rzeczy. Na koniec wszyscy dostali strażackie
cukierki.
 
 
25. 04. 2017 w sali Włodawskiego Kina odbył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Współczesnego.
Do przeglądu zgłosiło się 16 zespołów z włodawskich przedszkoli oraz oddziałów "zerowych" szkół podstawowych. Jury w składzie: Wiesław Muszyński, Agata Zakrzewska, Łukasz Zdolski, Renata Jakimiuk miało bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić zwycięzców. Wszyscy wykonawcy zasłużyli na nagrody. Dzieci, pięknie wyglądały w strojach dopasowanych do charakteru tańca. Figury taneczne wykonywały z wielką gracją. Współzawodnictwo sprawiło im wiele radości. Każdy zespół dostał pamiątkową statuetkę, dyplom oraz drobny upominek. Opiekunki grup dostały podziękowania. Serdecznie dziękujemy pani Natalii Wilk za profesjonalne poprowadzenie koncertu. Sponsorami imprezy byli: prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, burmistrz Miasta Włodawa, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 1.
Koordynatorkami Przeglądu Tańca były nauczycielki: Joanna Studniarska i Elżbieta Wysocka. 
 

 

„Kiermasz palm” – darem dla hospicjum we Włodawie oraz dumą i wzorem dla dzieci.

   Serdeczne podziękowania dla Rodziców i Dziadków, którzy swoją hojnością oraz z sercem i radością podczas „Kiermaszu palm” dnia 05.04.2017r. przyczynili się nie tylko do wsparcia finansowego hospicjum, ale również dali dobry przykład swoim dzieciom niesienia pomocy potrzebującym. Ich wzór będzie kolejną cegiełką solidnego fundamentu w kształtowaniu u dzieci postaw społecznych. Uzyskana kwota 1217,06 gr.

   Wielkie dzięki i życzenia zdrowych, spokojnych, radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocy oraz pociechy z dzieci i rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości wszystkim Rodzinom składa dyrektor Jolanta Darnia z pracownikami. 

  Wiosno, wiosno witaj :)

W karnawale same bale ....i nasz bal ! 

 

Kliknij - Nasze zdjęcia z balu :)

 

  Ferie w naszym przedszkolu

Więcej zdjęć znajdziecie klikając w linki:

Bawimy się w teatr i jeździmy na nartach

oraz 

-  Jestesmy w "starym" kinie

 

 

  Serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli  za udział w

 O G Ó L N O P O L S K I E J   AKCJI  CHARYTATYWNEJ  

”POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2016” 

Zebrane dary to:  żywność długoterminowa 153,1 kg, słodycze 19kg, odzież 25,5 kg, obuwie 2,5kg, zabawki 10,5 kg, książki 1,5kg , środki czystości 5,5kg , ziemiopłody 10kg, inne dary: 2kg (orzechy, susz owocowy, pościel, ozdoby choinkowe).

Nie żywność razem 40,5 kg,                                                                                    Żywność razem 183,1kg

                                                                   Łączna ilość darów to: 223,6 kg

Dary rzeczowe akcji wsparły potrzebujących z Naszej Parafii.  Dziękujemy.   

                                                     

04 stycznia 2017 r  odbyło się spotkanie z Panią Jolantą M. - plastykiem,

podczas którego dzieci miały możliwość obserwacji i udziału w zabawach z "kreską". 

Akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" 

 

SZTAB nr 30 

Teren prowadzenia zbiórki Sklep „Stokrotka”- Włodawa . 

                                                  Podziękowanie 

Serdecznie dziękujemy wszystkich ludzi dobrej woli  za wsparcie Akcji w dniu 20 listopada 

Zebraliśmy:  5 kg – środków czystości i higieny, 

                     5 kg – słodyczy, 

                     79,10 kg- żywności długoterminowej, 

                     Łącznie 89.10 kg wszystkich darów. 

 Dziękujemy również  wolontariuszom z Przedszkola Miejskiego nr 1 za zaangażowanie. 

Prosimy o dalsze wsparcie  akcji która trwać będzie  do końca grudnia 2016r.

 

Teatrzyk - "O Rybaku i złotej rybce"

Teatrzyk -"Kozucha kłamczucha"

 

 

Dzień Niepodległości 

              10 listopada 2016 r. odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci 6- letnie zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne,
nie obyło się bez tańca w strojach ludowych. Miało to na celu podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej i kulturowej wśród dzieci.

Urodziny Kubusia Puchatka

 

Trzynastego października nasze przedszkole zamieniło sie w Stumilowy Las, aby świętować Urodziny Kubusia Puchatka. Była to kolejna edycja urodzin książkowego misia w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Jak na urodziny przystało, Kubuś otrzymał różne prezenty, m.in. książkę "Nie ma jak miód!", którą przeczytała wszystkim dzieciom  Kierownik ds. oświaty, kultury i promocji miasta pani Agata Zakrzewska, słoiki ulubionego miodku od dzieci- pszczółek, kartki z życzeniami-zagadkami od przyjaciół ze Stumilowego Lasu oraz salwę baniek mydlanych i baloniki. Było wesoło, muzycznie, tanecznie i oczywiście...słodko. Przy dźwiękach fanfar pani dyrektor Jolanta Darnia wraz z panią Kierownik Agatą Zakrzewską wwiozły urodzinowy tort. Zaskoczenie i radość dzieci były ogromne!  Kubuś Puchatek podziękował wszystkim swoim gościom, a szczególnie Tygryskowi za zorganizowanie mu  wspaniałej zabawy.

Zdjęcia znajdziecie Państwo w linku -  https://goo.gl/photos/VxwrVaxQfjiMwweo8

 

 

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu  odbył się bardzo uroczyście. Dzieci wszystkich grup  podczas akademii  prezentowały swoje umiejętności aktorskie, taneczne, wokalne oraz  recytatorskie. Zaproszeni goście oraz pracownicy nie oszczędzali braw za wspaniałe występy. Na koniec Pani Dyrektor Jolanta Darnia złożyła wszystkim pracownikom oraz emerytom (którzy pracowali w placówce) moc gorących życzeń. 

"Nie wyrzucaj do śmieci wszystkiego jak leci"
Segregowanie odpadów - spotkanie z pracownikami MZC we 
Włodawie w celu uświadomienia dzieci  o konieczności segregowania śmieci, 

XVI Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

W linku znajdziecie Państwo fotki ze sportowych zmagań :) -  https://goo.gl/photos/RebheyASWjJTXjPZ9 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Miejskie Nr 1 we Włodawie Rights Reserved.