Witamy na stronie Przedszkola Miejskiego nr 1

Wnioski do pobrania na dyżur wakacyjny :

Wniosek na dyżur wakacyjny do Przedszkola Miejskiego nr 1

Wniosek na dyżur wakacyjny do Przedszkola Miejskiego nr 2

Wniosek na dyżur wakacyjny do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego

Procedury bezpieczeństwa w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie

w związku z wystąpieniem pandemii koronawirusa

Procedury w PM1 w związku z COVID 19

Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych

Załącznik numer 7 - Oświadczenie rodziców

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli

DRODZY RODZICE

INFORMUJEMY, ŻE PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

WE WŁODAWIE PROWADZI WSPARCIE

W CZASIE PANDEMII RÓWNIEŻ DLA RODZICÓW I DZIECI.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PONIŻSZYM PISMEM.

UWAGA! DOTYCZY TYLKO RODZICÓW (NOWYCH) DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH

DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 1 WE WŁODAWIE

W I ETAPIE POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

REKRUTACJA - WYNIKI

Urząd Miejski we Włodawie -  Naliczanie opłat

Przyjmowanie  wniosków o przyjecie dziecka

do Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie odbywać się będzie w dniach:

od 02.03.2020 r. do 13.03.2020 r.

w godzinach od 7.30 do 15.30

Regulamin rekrutacji dzieci do Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie

na rok szkolny 2020/2021

Załączniki do pobrania:

Załącznik nr 1 - Wniosek o przyjęcie do przedszkola

Załącznik nr 2 - Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata

Załącznik nr 3 - Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

Załącznik nr 4 - Oświadczenie o zatrudnieniu

Załącznik nr 5 - Oświadczenie o rozliczaniu podatku

Załącznik nr 6 - Oświadczenie dotyczące deklarowanego czasu pobytu dziecka w przedszkolu

Załącznik nr 7 - Oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do przedszkola

Zarządzenie Burmistrza Włodawy w sprawie określania terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego.

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie określania kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Strona w trakcie modernizacji, za utrudnienia przepraszamy.

1. Zaufaj personelowi przedszkola- on wie, jak zaopiekować się Twoim dzieckiem i zrobi to najlepiej jak potrafi. Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie przy nowej pani tylko wtedy, gdy będzie wiedziało, że Ty też jej ufasz!
  2. Nie ubarwiaj rzeczywistości. Nie obiecuj czegoś, czego dziecko nie doświadczy faktycznie w przedszkolu np. „codziennie będziecie jeść lody na deser ….
  3. Wprowadź rytm przedszkolny (poranne wstawanie, godziny posiłków) oraz zwyczaje, np. sprzątanie zabawek przed wyjściem na spacer, zapoznawanie z obcymi równolatkami, danie szansy poznania nowych dorosłych.
  4. Unikaj pośpiechu, aby zdążyć przytulić dziecko i spokojnie pożegnać się z nim. Nie należy jednak przedłużać samego momentu rozstania. Nie wymykaj się cichaczem, dziecko poczuje się oszukane i straci zaufanie.
  5. Nie wchodź do sali razem z dzieckiem mimo jego nalegań. Twój pobyt w sali nie zmieni sytuacji, a jednocześnie może źle wpływać na inne dzieci, które są bez rodziców.
  6. Nie daj sobą manipulować. Nie zabieraj płaczącego dziecka z powrotem do domu z szatni czy spod drzwi sali.
  7. Nie oszukuj swojego dziecka. Ono musi wiedzieć, że idzie do przedszkola, a nie do sklepu, oraz że spędzi tam dłuższy czas, a nie krótką chwilę.
  8. Musisz się przygotować na to, że przerwa na weekend lub choroba to zaczynanie od początku.
  9. Mów pozytywnie o przedszkolu, buduj zaufanie do nauczycieli przedszkola rozmawiaj z maluchem o przedszkolu. Rozbudzaj ciekawość, wręcz prowokuj radosne oczekiwanie na pobyt w przedszkolu.
  10. Nie strasz dziecka przedszkolem np. „Zobaczysz w przedszkolu to cię nauczą” lub „Jak nie będziesz grzeczny to pójdziesz do przedszkola....”
  11. W sprawach jedzenia nie decyduj za dziecko - "Proszę nie dawać mojemu dziecku zupy , (itd.), bo nie lubi". Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich dotyczących danej potrawy, spróbuj zachęcić do jej zjadania.
  12. Akceptuj dziecko i wspieraj je, staraj się zrozumieć jego stres. Spędzaj ze swym dzieckiem dużo czasu po południu, pytaj i słuchaj.
  13. Czuwaj nad bezpieczeństwem emocjonalnym swojego dziecka w przedszkolu, współpracuj z wychowawcami oraz pedagogiem. Mów wprost o swoich obawach, rozterkach, spostrzeżeniach i, również otwarcie, wysłuchuj uwag i wskazówek.

Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie to placówka publiczna zlokalizowana przy ulicy J. Słowackiego 16. Organem prowadzącym placówkę jest Gmina Miejska Włodawa, organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Chełmie. Przedszkole w obecnym budynku funkcjonuje od czerwca 1986 roku. Placówka zajmuje piętrowy budynek, w którym mieści się 5 sal zabaw, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze, kuchnia oraz szatnia dla dzieci. Do placówki uczęszcza 122 dzieci, które są podzielone na grupy wiekowe. Kadrę pedagogiczną stanowią: dyrektor oraz dziewięć nauczycielek, a także dwóch specjalistów: neurologopeda i pedagog przedszkolny. Ogółem zatrudnionych jest 27 osób. Obok przedszkola znajduje się duży, nowoczesny plac zabaw, z którego korzystają zarówno dzieci z przedszkola, jak i z okolicznych bloków.

Przedszkole, w obecnym budynku, funkcjonuje od czerwca 1986 roku.

W naszym przedszkolu dziecko:

• ma szansę wszechstronnego rozwoju
  • rozwija aktywność twórczą
  • zdobywa wiedzę i umiejętności dzięki aktywnym metodom pracy
  • poznaje swoje prawa
  • obcuje ze sztuką
  • czuje się bezpiecznie w życzliwej atmosferze.