Witamy na stronie Przedszkola Miejskiego nr 1

1. Zaufaj personelowi przedszkola- on wie, jak zaopiekować się Twoim dzieckiem i zrobi to najlepiej jak potrafi. Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie przy nowej pani tylko wtedy, gdy będzie wiedziało, że Ty też jej ufasz!
  2. Nie ubarwiaj rzeczywistości. Nie obiecuj czegoś, czego dziecko nie doświadczy faktycznie w przedszkolu np. „codziennie będziecie jeść lody na deser ….
  3. Wprowadź rytm przedszkolny (poranne wstawanie, godziny posiłków) oraz zwyczaje, np. sprzątanie zabawek przed wyjściem na spacer, zapoznawanie z obcymi równolatkami, danie szansy poznania nowych dorosłych.
  4. Unikaj pośpiechu, aby zdążyć przytulić dziecko i spokojnie pożegnać się z nim. Nie należy jednak przedłużać samego momentu rozstania. Nie wymykaj się cichaczem, dziecko poczuje się oszukane i straci zaufanie.
  5. Nie wchodź do sali razem z dzieckiem mimo jego nalegań. Twój pobyt w sali nie zmieni sytuacji, a jednocześnie może źle wpływać na inne dzieci, które są bez rodziców.
  6. Nie daj sobą manipulować. Nie zabieraj płaczącego dziecka z powrotem do domu z szatni czy spod drzwi sali.
  7. Nie oszukuj swojego dziecka. Ono musi wiedzieć, że idzie do przedszkola, a nie do sklepu, oraz że spędzi tam dłuższy czas, a nie krótką chwilę.
  8. Musisz się przygotować na to, że przerwa na weekend lub choroba to zaczynanie od początku.
  9. Mów pozytywnie o przedszkolu, buduj zaufanie do nauczycieli przedszkola rozmawiaj z maluchem o przedszkolu. Rozbudzaj ciekawość, wręcz prowokuj radosne oczekiwanie na pobyt w przedszkolu.
  10. Nie strasz dziecka przedszkolem np. „Zobaczysz w przedszkolu to cię nauczą” lub „Jak nie będziesz grzeczny to pójdziesz do przedszkola....”
  11. W sprawach jedzenia nie decyduj za dziecko - "Proszę nie dawać mojemu dziecku zupy , (itd.), bo nie lubi". Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich dotyczących danej potrawy, spróbuj zachęcić do jej zjadania.
  12. Akceptuj dziecko i wspieraj je, staraj się zrozumieć jego stres. Spędzaj ze swym dzieckiem dużo czasu po południu, pytaj i słuchaj.
  13. Czuwaj nad bezpieczeństwem emocjonalnym swojego dziecka w przedszkolu, współpracuj z wychowawcami oraz pedagogiem. Mów wprost o swoich obawach, rozterkach, spostrzeżeniach i, również otwarcie, wysłuchuj uwag i wskazówek.

Przedszkole, w obecnym budynku, funkcjonuje od czerwca 1986 roku.

Mieści się tu 5 sal zabaw, pomieszczenia administracyjno - gospodarcze, kuchnia oraz szatnia dla dzieci. Nad estetycznym i funkcjonalnym urządzeniem obiektu czuwa cały personel. Do kolorowych sal uczęszcza 125 dzieci, które podzielone są na grupy wiekowe. Obok przedszkola znajduję się plac zabaw z którego korzystają dzieci z przedszkola oraz okolicznych bloków.

Kadrę pedagogiczną stanowią: dyrektor oraz 9 kompetentnych i doświadczonych nauczycielek, które systematycznie wzbogacają swoją wiedzę i warsztat pracy poprzez udział w różnych formach dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Personel administracyjno - obsługowy jest również aktywnym współgospodarzem placówki.

W naszym przedszkolu dziecko:

• ma szansę wszechstronnego rozwoju
  • rozwija aktywność twórczą
  • zdobywa wiedzę i umiejętności dzięki aktywnym metodom pracy
  • poznaje swoje prawa
  • obcuje ze sztuką
  • czuje się bezpiecznie w życzliwej atmosferze.