^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Deklaracja dostępności

Kontakt

Przedszkole Miejskie Nr 1

we Włodawie

ul. Słowackiego 16
22-200 Włodawa

Tel. 82 572-24-59

E-mail: przedszkole1@o2.pl

Lokalizacja

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Wydarzenia 2015/2016

2015/2016

II tydzień szalonych wakacji!!!

Koniecznie kliknijcie w link -  https://goo.gl/photos/MAtLLJZPMpnyW2pFA

 

 

Dyżur wakacyjny I tydzień

Grupa I

„Maluszki” przez cały tydzień przemierzały „Bajkową krainę”.  W poniedziałek „Wróżki wyczarowały” super mydlaną farbę, którą tworzyliśmy wspólne obrazy. Było wesoło. W Krainie Misiów bawiliśmy się kolorową chustą. Wspólnie z panią przedstawiliśmy bajkę i zwiedziliśmy Krainę Czerwonego Kapturka. Była to bardzo ciekawa zabawa i każdy miał swoją ważną rolę. W „Krainie muzycznej” zamieniliśmy się w leśną orkiestrę i wspaniale akompaniowaliśmy na instrumentach perkusyjnych, naprawdę! W piątek w  „Krainie piłek” poznaliśmy różne rodzaje piłek i bawiliśmy się nimi na placu zabaw oraz malowaliśmy wymyślone przez nas wzory na papierowych piłkach.

Grupa II

 

W II grupie nie było czasu na nudę. „Lato w pełni” to czas podróży. Zwiedziliśmy różne zakątki kraju: od gór do morza. Sprawne przemieszczanie się w różne miejsca zapewniła nam umiejętność składania samolotów z kartki papieru. Wielką radość sprawił dzieciom „Pokaz mody plażowej”. Każdy mógł zaprezentować się jako model. Pomiędzy podróżami był czas na wesołą zabawę na placu przedszkolnym i w sali. Były zabawy przy stoliku zgodnie z zainteresowaniami, konstruowanie z różnych klocków, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawy badawcze z piaskiem: w sali i piaskownicy.

Grupa III

Dzieci z oddziału III znalazły sposób na gorące letnie dni - pyszną lemoniadę cytrynową, którą zrobiły  wyciskając z wielkim wysiłkiem cytrynę. Wszystkim bardzo smakowało i od razu zrobiło się chłodniej. Wakacyjny tydzień integrował dzieci i przebiegał m.in. w atmosferze cyrkowej, Role muzyków, konferansjera, klauna i treserów zwierząt oraz artystów żonglerki, były najchętniej wybierane przez dzieci. Przedszkolaki poradziły sobie również ze znalezieniem skarbu. Jako groźni piraci pokonali wszystkie wyznaczone zadania, które wskazywały im drogę do ukrytego skarbu. Oczywiście na znalazców czekała zasłużona nagroda. 

 

Wszystko o bezpieczeństwie podczas spotkania z panią policjantką

W czwartek 23 czerwca 2016r. przedszkole odwiedził szczególny gość- przedstawicielka Policji włodawskiej. Opowiadała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, nie  rozmawiać z nieznajomymi, co zrobić w wypadku pożaru w domu. Sprawdziła, czy dzieci znają numery telefonów alarmowych- test wypadł znakomicie. Następnie pokazała film, jak bezpiecznie zachować sie nad woda w czasie wakacyjnego odpoczynku.Dzieci wręczyły samodzielnie wykonany kwiatek  i spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa z policjantką

Spotkanie z policjantką - https://goo.gl/photos/4DUyh4qc6nDq1ErUA

 

Z cyklu - spotkania ze sportowcami

 

Motor w przedszkolu?

W ramach cyklicznego poznawania  wybranych dyscyplin sportowych we wtorek 21 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 1 odbyło się niecodzienne spotkanie z Włodawianką,  zdobywczynią wielu pucharów w rajdach motocyklowych dla kobiet, panią Agnieszką Smolińską.

Przedszkolaki miały możliwość  obejrzenia prawdziwego rajdowego motoru, poznania kostiumu i wyposażenia kierowcy rajdowego. Furorę zrobił plecak na napoje i okulary z „wycieraczką”.  Pani Agnieszka opowiedziała nam o swojej pasji, o codziennych  treningach  i o tym, że każdy może być zwycięzcą w wybranej dyscyplinie sportowej, jeśli tylko będzie wytrwały.

Następnie  obejrzeliśmy krótką prezentację multimedialną z rajdów i treningów . Wzbudziła ona zdumienie i zachwyt maluchów, co wyrażały głośnym „ooo” i brawami.

      Spotkanie zakończyło się na placu, gdzie przedszkolaki obejrzały „mini, mini” pokaz jazdy rajdowym motocyklem, a potem były już pamiątkowe zdjęcia na motorze. Wrażeń było moc!

         Było to przemiłe spotkanie również z tego względu, że pani Agnieszka  kiedyś … uczęszczała do naszego przedszkola. Życzymy jej wielu sukcesów!

Spotkanie z zapaśnikami

14 czerwca 2016r. w hali MOSiR spotkały się z grupą zapaśników MLUKAS Zapasy Włodawa. obejrzały pokaz sztuki zapaśniczej.Oprócz demonstracji chwytów, rzutów i stojącej na wysokim poziomie akrobatyki, dzieciaki miały możliwość konfrontacji z Ernestem Doroszem, czterokrotnym Mistrzem Polski, reprezentantem kraju na Mistrzostwach Europy w Serbii w 2015 r. 

Ach co to był za mecz...

Dnia 24 maja 2016r. na Miejskim Stadionie przedszkolacy spotkali się z piłkarzami Klubu "Włodawianka". Miały okazję obejrzeć ćwiczenia rozgrzewające przed meczem, poznały strój piłkarza obowiązujący na meczu i strój bramkarza. Oglądały puchary - nagrody za osiągnięcia piłkarskie. Próbowały strzelać gole w światło bramki.

  

Przedszkole Miejskie Nr 1 od kilku lat bierze czynny udział w programie „Czytające Przedszkole” 
w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Przedszkolu Miejskim nr 1

 

      W dniach od 30 maja do 3czerwca w naszym przedszkolu odbywały się spotkania literackie w związku zXV Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Zaproszeni goście czytali swoje ulubione bajki, baśnie i wiersze. Było bardzo ciekawie. I tak w poniedziałek gościliśmy pania Anitę Lewczuk vel Leoniuk – Dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Wysłuchaliśmy baśni o Śpiącej królewnie oraz  mogliśmy z bliska poobserwować kołowrotek, motowidło i inne rekwizyty muzealne  związane z baśnią.

We wtorek odwiedził nasze przedszkole Burmistrz Miasta pan Wiesław Muszyński  wraz z panią Agatą Zakrzewską – Kierownikiem ds. oświaty, kultury i promocji miasta. Pan Burmistrz przeczytał książkę Miś Beniamin uczy słowa dziękuję  i trochę przepytał nas z grzeczności. Pani Kierownik przeczytała  swój ulubiony z dzieciństwa wiersz J.Brzechwy Opowiedział dzięcioł sowie. Po wysłuchaniu utworu był czas na rozmowę i wspólne zdjęcie. A wszystkie dzieci zostały obdarowane cukierkami.

Pierwszego czerwca był w naszym przedszkolu Bajkowy Dzień Dziecka z Puchatkiem i Tygryskiem. Tego dnia kadra pedagogiczna wcieliła się w różne  postacie literackie i pięknie recytowała wiersze. Wszyscy też w bajkowym korowodzie przeszliśmy ulicami naszego miasta. Było bardzo wesoło!

W czwartek z wierszem  Lokomotywa zmagał się artystycznie pan Łukasz Zdolski – Dyrektor WDK oraz pan Tomasz Korzeniewski – Przewodniczący Rady Miasta. Interpretacja wiersza tak spodobała się dzieciom, że panowie na bis zaprezentowali inne utwory. Było bardzo  radośnie.

W piątek gościliśmy przedstawiciela 1. Kołobrzeskiego batalionu zmechanizowanego w Chełmie – st.szer. Marcina Tokarskiego. Wysłuchaliśmy baśni H.Ch.Andersena Ołowiany żołnierzyk. A następnie mogliśmy poznać umundurowanie i wyposażenie żołnierza, obejrzeć medale i naszywki oraz przymierzyć różnego typu czapki. To było nasze pierwsze spotkanie z prawdziwym żołnierzem!

 

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był czasem szczególnego spotkania z książką, i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

 

Koordynator CPCD „Czytające Przedszkole”

Dorota Torbicz

pozostałe zdjęcia w linku - https://goo.gl/photos/t2DTNbaxpfibN1ve7

 Kto jest kim - czyli bajkowy Dzień Dziecka

  

więcej zdjęć z obchodów Dnia Dziecka znajdziecie Państwo w linku - https://goo.gl/photos/8m32zpkK6LTVC8pt7

 

pozostałe fot w linku - https://goo.gl/photos/DaZkZjqAhgFeRfsW9

  

Ratownicy w przedszkolu

W tym roku szkolnym bardzo dużo mówimy o bezpieczeństwie. Niedawno gościliśmy 
w naszym przedszkolu ratowników medycznych, którzy
uczyli nas udzielania pierwszej pomocy.
Po ćwiczeniach praktycznych mogliśmy "zwiedzić" karetkę.

Dziękujemy za to szczególnie mamie Igorka i tatusiowi Julki.

Dzień miodu

    Słodko, żółto, wesoło… Tak było w piątek 20 maja  w naszym przedszkolu. To właśnie tego dnia obchodziliśmy Dzień miodu. Podczas zabaw dzieci dowiedziały się jak ważne są pszczoły i jak ciężko pracują, jak smaczny i zdrowy jest miód. Dzieci mogły zobaczyć kapelusz ochronny, który  nosi pszczelarz i  narzędzia, które używa w swojej pracy. Były zagadki i konkursy na najszybsze zlizanie miodu z talerzyka oraz najszybsze zjedzenie wafelka z miodem. Każde dziecko mogło spróbować jak smakuje miód.  Zabawa zakończyła się wspólnym tańcem z pszczółką Mają oraz odśpiewaniem 100-lat dla wszystkich pszczółek o imieniu Maja.

Zdjęcia znajdziecie Państwo w linku - https://goo.gl/photos/B97n7RVRRWiPDbd46

 

Dzień strażaka

W dniu 6 maja nasze  przedszkolaki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaków  nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób. Jak zawsze duże  zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska mogły  zobaczyć  wyposażenie, jakim dysponują  strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Mogły  przymierzyć hełm ochronny,  aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Wielką frajdą dla naszych maluchów było lanie wody. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

   Przedszkolaki serdecznie dziękują  przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Konkurs tańca

Dnia 29.04.2016 odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca Współczesnego. Organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 1 Konkurs honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Włodawy pan Wiesław Muszyński. Na scenie WDK wystąpiło 7 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych. Wszystkie grupy prezentowały wysoki poziom artystyczny. Piękne stroje odzwierciedlały charakter tańca. 
W konkursie, w kategorii dzieci młodszych: 
1 miejsc  zajęły ex aequo 
Tygryski  z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego oraz  Niezapominajki z Przedszkola Miejskiego nr1
2 miejsce 
Smerfopajacyki z Przedszkola Miejskiego nr 1
3 miejsce  
Krasnoludki Małe Ludki i Żuczki Małej Akademii
W kategorii dzieci starszych:
1 miejsc 
 Kropeczki Przedszkola Miejskiego nr 1
2 miejsce 
Sowy & Bączki Małej Akademii
3 miejsce  
Biedronki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego. 
Wszystkim grupom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział w konkursie tanecznym. Koordynatorkami przedsięwzięcia były Elżbieta Wysocka i Joanna Studniarska.

 

https://goo.gl/photos/6g9C3Qexx42q9B8N7 - Koziołek Matołek przybył do naszego przedszkola

 

 

Zielony dzień w przedszkolu

        W ramach cyklu „Jemy zdrowo i kolorowo” w Przedszkolu Miejskim nr 1 przeprowadzono 8 kwietnia 2016 Zielony Dzień – bohaterem tym razem były  Nowalijki. Nowalijka – młode warzywo, ukazujące się po raz pierwszy wiosną.Dzieci przygotowywały się do tego dnia poprzez uprawianie w Kącikach przyrody: szczypiorku i rzeżuchy. Kolorem dominującym tego dnia był zielony, dlatego też dzieci poznały zabawę „Gra w zielone”, słuchały piosenek: „Ogrodniczka”, „Wiosenne porządki”. Po tym dniu będą umiały rozróżnić niektóre nasiona i cebulki i nie straszne będzie posługiwanie się narzędziami ogrodowymi. Tego dnia kanapki przygotowane przez personel kuchenny zjedzone zostały z dodatkiem nowalijek wyhodowanych przez dzieci. Następnie w grupach tworzyły plakaty, malowały różnymi odcieniami zieleni oraz kolorowały obrazki i układały puzzle. Wytwory plastyczne można obejrzeć na tablicach przy grupach. Wesołe zabawy z kolorem zielonym poprowadziła ogrodniczka Joanna Studniarska.

 

„Kiermasz palm” – darem dla hospicjum we Włodawie oraz dumą i wzorem dla dzieci.

   Serdeczne podziękowania dla Rodziców Dzieci Przedszkola Miejskiego Nr 1 we Włodawie, którzy swą hojnością z sercem i radością podczas „Kiermaszu palm” dnia 17.03.2016. przyczynili się nie tylko do wsparcia finansowego hospicjum, ale również dali dobry przykład swoim dzieciom niesienia pomocy potrzebującym. Ich wzór będzie kolejną cegiełką solidnego fundamentu w kształtowaniu u dzieci postaw społecznych.

 

Marchewkowe laboratorium

 W czwartek 10 marca w naszym odbyła się kolejna impreza z cyklu Jemy zdrowo i kolorowo, której głównym celem było kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez zabawę oraz sytuacje aktywizujące myślenie. Tym razem królowała marchewka i kolor pomarańczowy. Dzieci spotkały się z króliczkiem i Panią Marchewką w jej laboratorium. Poprzez różnorodne zabawy badawcze dzieci poznały walory smakowe marchewki, jej odmiany
i kolory oraz wartości odżywcze. Razem z króliczkiem poszukiwały ukrytych w przedszkolu marchewek. Było radośnie, ciekawie i zaskakująco. Następnie marchewkowe zabawy przeniosły się do sal, gdzie dzieci wykonały marchewki różnymi technikami plastycznymi, czego efekt można podziwiać w holu przedszkola. Zapraszamy.

Bananowo - cytrynowy dzień i wesoła zabawa :)

Szewczyk Dratewka w naszym przedszkolu

„ Biały dzień- zapraszamy do Krainy Lodów”

           Za oknami zima nas nie rozpieszcza, ale w Przedszkolu Miejskim nr 1 zimowa sceneria.

         W piątek 29 styczna 2016r. dzieci zostały zaproszone do Krainy Lodów, gdzie spotkały bałwanka Olafa. Bałwanek zaprosił je do wesołych, zimowych zabaw. Przedszkolaki na początku zapoznały się z polarnym kontynentem, jakim jest Antarktyda, jej mieszkańcami oraz krajobrazem. Następnie samodzielnie określały właściwości fizyczne lodu, poprzez dotykanie, smakowanie, obserwowanie. Opowiadały o swoich ulubionych zabawach na śniegu, obejrzały sprzęt sportowy i poznały zasady bezpiecznych zimowych sportów. „Jeździły” na łyżwach i urządziły bitwę na śnieżki, używając do tego białych kartek- radości i krzyku było co nie miara. Potańczyły przy ulubionej piosence i tanecznym krokiem przeszły do swoich sal, gdzie wykonały różnymi technikami plastycznymi smakowite lody, które teraz ozdabiają korytarze przedszkola. „Biały dzień w przedszkolu” opracowała i prowadziła nauczycielka Elżbieta Wysocka.

 

Mamo, tato wolę wodę

Ostatni tydzień stycznia 2016 roku w przedszkolu to realizowanie programu„Mamo, tato, wolę wodę!”  i przeniesienie się ze Zdrojkiem w świat przygód i świetnej zabawy z Wodnymi Superbohaterami Zosią i Krzysiem, których celem jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska oraz skierowanie uwagi dzieci w wieku przedszkolnym na rolę wody w procesach życiowych, popularyzowanie wiedzy o roli i znaczeniu wody dla życia, zachęcenie dzieci do spożywania wody poprzez zwrócenie uwagi na korzystny wpływ wody na samopoczucie, propagowanie zdrowego trybu życia oraz zdrowego sposobu odżywiania się.

 

Leśnik w przedszkolu

8 stycznia 2016r. na zaproszenie pani Joanny Studniarskiej odwiedzili nas leśnik pan Włodzimierz i jego córka Agnieszka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o zwierzętach, które mieszkają w naszych lasach. Pan Włodek przypomniał dzieciom co najbardziej lubią zwierzęta i jak można pomóc im przetrwać zimę. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość pogłaskać króliczki, które hoduje pani Agnieszka.

Mikołajki

7 grudnia 2105r. odbyło się Mikołajkowe czytanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W oczekiwaniu na niezwykłego Gościa dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Prezent dla Świętego Mikołaja (Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz) czytanego przez Dorotę Torbicz. Po czym z niecierpliwością wypatrywały Gościa – szukając w różnych miejscach… A św. Mikołaj zapukał do naszych okien! Dzieci wielkimi oklaskami zaprosiły go do przedszkola. Miły Gość opowiedział o swoich przygodach, a następnie wysłuchał piosenek przygotowanych przez poszczególne grupy. Oczywiście nie obyło się bez rodzinnego zdjęcia! Następnie dzieci zaprosiły św. Mikołaja do swoich sal. Tam rozdał on wszystkim dzieciom owocowe pyszne prezenty!

                                               Koordynatorem imprezy była nauczycielka Dorota Torbicz.

Dzień ryby

        4grudnia, jak na piątek przystało, w jadłospisie przedszkolnym pojawiła się rybka, ale nie tylko na talerzu. Ryby i ich wodny świat zawładnęły całym przedpołudniem przedszkolaków, ponieważ obchodziliśmy Dzień Ryby. Dzieci podczas spotkania zapoznały się z wyglądem zwierząt i roślin charakterystycznych dla środowiska wodnego, dowiedziały się: gdzie żyją ryby, czym się żywią, poznały wybrane gatunki ryb. Dzieci miały okazję zobaczyć żywego karpia i spróbować łowić rybki podczas zabawy. Odgadywały również zagadki.

           Było opowiadanie bajki o "Rybaku i złotej Rybce”- gdzie dzieci poznały takie wartości jak: dobro i pomaganie innym, wspólnie nauczyły się wyliczanki o mowie rybek. Gdy w przedszkolnej kuchni, panie kucharki przygotowywały rybne potrawy, a dzieci dowiedziały się już wszystkiego o walorach zdrowotnych ryb, przyszedł czas na radosny taniec „Skacze ryba nad falami”, i relaksacyjne przy szumiącym morzu, – gdy w tle zaskrzeczały mewy zapachniało (wbrew pogodzie za oknem) latem i wakacjami.

            Złota rybka rozdała dzieciom naklejki za udział w radosnej zabawie oraz podarowała każdej grupie muszelki i kamyczki- skarby z morza. Na zakończenie tematu powstało wiele wspaniałych prac plastycznych dzieci, które rodzice mogli podziwiać na holu przedszkola. Jak wspaniałe bawiliśmy się wszyscy tego dnia można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Spotkanie z pielęgniarką

 Dnia 27.11.2015 nasze przedszkole odwiedziła pani pielęgniarka, która opowiedziała nam o wykonywanym zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, że należy o siebie dbać ubierając się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachowywać zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani zaprezentowała niektóre proste zabiegi: założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia. Mogliśmy zobaczyć w co wyposażona jest torba pielęgniarki. Stetoskopem wsłuchiwaliśmy się w bicie serca. Na zakończenie dzieci zadawały pytania, dostały naklejki dzielnego pacjenta a my w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyliśmy własnoręcznie wykonany koszyczek oraz dyplom.

 

Ziemniaczane zabawy

Żółty Dzień , w tym dniu świętowaliśmy Dzień Ziemniaka. Przedszkolaki wzięły udział w super zabawie, były konkursy, śpiewy, tańce i wiele innych atrakcji. Na koniec uczestnicy imprezy przedszkolnej zostali poczęstowani smakowitościami zrobionymi z ziemniaków.

Święto Niepodległości

10 listopada 2015r w Przedszkolu Miejskim nr 1 we Włodawie odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Dzieci 5- letnie zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne. Dodatkową atrakcją był pokaz umundurowania i umiejętności jazdy konnej Ułanów- przygotowany przez pasjonatów z Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej „ Historia, Edukacja, Kultura. Całość zorganizowała pani Anna Stopa.

 

Dzień dyni - było bardzo wesoło i pomarańczowo 

20 października obchodzono Święto Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można się było poczuć jak na dyniowej grządce. Dzieci miały okazję obejrzeć jak wygląda dynia w środku. Wspólne rozwiązywanie zagadek i zabawy ruchowe z użyciem dyni sprawiły ogromną radość. Każda grupa wykonała stworka dyniowego. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, rozumienie potrzeby racjonalnego odżywiania się, wspólne zabawy ruchowe. 

Od dziś już wiemy jak dbać o nasze ząbki -

wszystko o zębach opowiedziała nam Pani doktor Lucyna Krynica

W spotkaniu tym udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne, pani doktor tłumaczyła dzieciom jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, wytłumaczyła i pokazała na specjalnym modelu jak należy prawidłowo szczotkować zęby. Dzieci dowiedziały się również co to jest próchnica, kiedy powstaje oraz co należy robić aby zapobiegać jej powstawaniu. Na koniec pani doktor wybrała dzieci, którym zrobiła przegląd, dzielne przedszkolaki – otwierały szeroko swoje buzie i pokazywały ząbki.

Urodziny Książkowego Misia

 

Dzień jabłka - kolor czerwony

Dzień z czerwonym jabłuszkiem  rozpoczął 29.09.2015. cykliczne zajęcia edukacyjne w przedszkolu „Jemy zdrowo i kolorowo”. Było wesoło, odżywczo i zdrowo. Entliczek Pentliczek - douczył, piosenki , tańce – rozbawiły, zagadki – utrwaliły wiedzę , konkursy - rozemocjonowały . Radosne chwile uwieńczono smakowicie spożyciem „króla owoców” – polskiego jabłka.

 

Festyn "Kolorowy dzień warzyw i owoców".

 

Spotkanie z policjantką

Sprzątanie świata

 

Copyright © 2013. Przedszkole Miejskie Nr 1 we Włodawie Rights Reserved.